Temat oczywiście jest już stary i znany, tym niemniej nawet o podstawach dbałości o bezpieczeństwo trzeba regularnie przypominać. Ostrzegamy, że rozsyłane są fałszywe wiadomości e-mail, w których hakerzy podszywają się pod Bank Zachodni WBK i – pod pretekstem konieczności odblokowania zablokowanego dostępu do konta – proszą o zalogowanie się do serwisu i zachęcają do skorzystania z zamieszczonego w wiadomości linku, w rzeczywistości przekierowującego użytkownika do fałszywej strony Banku – donoszą Czytelnicy Telix.pl.
Poniżej fałszywy e-mail:

Prosimy o zachowanie ostrożności i ograniczonego zaufania w stosunku do e-maili, w których znajduje się prośba o skorzystanie z umieszczonego w nich linku. Ostrzegamy, że zawsze są to fałszywe e-maile, mające na celu nie tylko wyłudzenie od odbiorcy danych osobowych lub danych karty, ale także zainstalowanie na jego komputerze lub w telefonie potencjalnie szkodliwych programów podglądających i śledzących jego działania.
Prosimy nie odpowiadać na tego typu e-maile, nie korzystać z podanego linku i nie udostępniać danych osobowych, loginu i haseł do konta, kodów jednorazowych z narzędzia autoryzacyjnego, numeru telefonu komórkowego, danych dotyczących karty płatniczej, itp. Te dane są do wyłącznej wiadomości klientów.
Jeśli macie choć odrobinę wątpliwości w kwestiach, związanych z e-bankowością, zanim podejmiecie jakąkolwiek aktywność, koniecznie skontaktujcie się ze swoim bankiem.
źródlo: wł.
Kan
Nie jestem klientem banku a przychodzą do mnie maila właśnie takie jak Admin opisuje.
No skąd bandyta ma wiedzieć kto z adresatów jest klientem konkretnego banku?
Kupują bazy i wysyłają… Na kogo padnie na tego bęc – może ktoś się nabierze 😉