Android

Galaxy Alpha to pierwsze urządzenie z Gorilla Glass 4

Firma Corning poinformowała, że jej najwytrzymalsze szkło trafiło już do pierwszych urządzeń. Niespodzianką jest, że Gorilla Glass 4 zadebiutowało w smartfonie rynek już jakiś czas temu.

Samsung GALAXY Alpha (SM-G850F)
Samsung GALAXY Alpha (SM-G850F)

Galaxy Alpha to bardzo nietuzinkowy telefon od Samsunga, ze względu na aluminiową ramkę, brak slotu na karty pamięci czy niewspółmiernie wysoką cenę. Teraz wiemy także, że smartfon, który ukazał się 3 miesiącu temu, został wyposażony w szkło Gorilla 4 generacji.

Gorilla Glass 4 zostało zaprojektowane tak, aby nie tylko chronić wyświetlacz przed zarysowaniami, ale także zabezpieczać telefon przed skutkami upadku. Szkło znosi upadki 2 razy lepiej niż konkurencja i daje 80 procent szans na wyjście ekranu bez szwanku, w sytuacji upuszczenia smartfona z wysokości 1 metra. Mimo wysokiej odporności taka tafla ma zaledwie 0,4 mm grubości.

Źródło: Android Authority

Sewix

1 komentarz do “Galaxy Alpha to pierwsze urządzenie z Gorilla Glass 4”

  1. Niby szkło najwytrzymalsze ale od razy widać co producent myśli o tych którym telefony lecą z rąk. Można oczywiście zinterpretować reklamę w ten sposób że nawet małpa nie potłucze ekranu gdyby ta niepewność z jaką podnoszony jest smartfon po upadku . A może ja mam po prostu dzisiaj kiepski humor:)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.