Asus

ASUS zapowiada potężny notebook gamingowy ROG GX800

ASUS w pierwszej połowie 2016 r. umocnił swoją wiodącą pozycję wśród producentów laptopów do gier. Na podstawie danych opracowanych przez Grupę GfK, niezależną firmę zajmującą się analizą rynku, już drugi rok z rzędu notebooki gamingowe ASUSa z kartami graficznymi z serii NVIDIA GeForce GTX były najczęściej kupowane na świecie. Globalny udział ASUSa w rynku na poziomie 40 proc. jest wyższy niż łączny udział trzech jego największych konkurentów. Odrębne badanie, przeprowadzone przez Newzoo, agencję badawczą specjalizującą się w rynku gier, pokazało, że Asus jest najpopularniejszą marką wśród graczy PC w Stanach Zjednoczonych.


Laptopy do gier ASUS z kartami NVIDIA najpopularniejsze

Dane opublikowane przez Grupę GfK, dotyczące segmentu laptopów z kartami graficznymi NVIDIA GeForce GTX, obejmują okres sprzedażowy od stycznia do czerwca 2016 r. Według nich w skali globalnej ASUS osiągnął udział w rynku na poziomie 40 proc. Jest to identyczny wynik jaki firma uzyskała w analogicznym czasie, w ubiegłym roku. Co więcej, wartość ta jest wyższa niż łączny udział (36 proc.) trzech największych konkurentów tajwańskiego producenta.


ASUS najpopularniejszą marką wśród graczy PC w Stanach Zjednoczonych

Najnowsze badania przeprowadzone przez Newzoo, renomowaną agencję badawczą specjalizującą się w branży gier, ASUS w Stanach Zjednoczonych jest najpopularniejszą gamingową marką PC – jego komputery stacjonarne i laptopy są najczęściej wybierane przez graczy w tym kraju.

Agencja Newzoo uzyskała powyższe wyniki na podstawie danych z Overwolf – platformy dla graczy PC z bazą 12 milionów użytkowników, która działa w ramach obecnego w ponad 40 krajach serwisu PC Gaming Hardware Tracker.


Już wkrótce nowe notebooki gamingowe ASUS, w tym potężny ROG GX800

Do końca bieżącego roku firma ASUS zamierza wprowadzić na rynek kolejną generację komputerów do gier. – Doskonałe wyniki potwierdzają zaangażowanie firmy ASUS w dostarczanie najbardziej innowacyjnego sprzętu i rozwiązań dla graczy – powiedział Rex Lee, dyrektor ds. marketingu, System Business Group, ASUS. – Zamierzamy zapewniać entuzjastom gier na całym świecie najlepsze doświadczenia i radość ze sprzętu. Naszym celem jest osiągnięcie udziału w rynku laptopów do gier na poziomie powyżej 50 proc. w drugiej połowie 2016 r. i utrzymanie pozycji lidera – dodał Lee.


Jednym z przykładów zaawansowanego sprzętu, którego mogą oczekiwać gracze, jest nadchodzący model ROG GX800 – chłodzony cieczą laptop do gier, wyposażony w najnowsze karty graficzne NVIDIA w technologii SLI oraz procesor Intel z serii K. Model ten nie ustępuje wydajnością komputerom stacjonarnym i jest wyposażony w stację dokującą do chłodzenia cieczą, która umożliwia ekstremalne podkręcanie procesora, karty graficznej i pamięci DRAM.

źródło: ASUS

Kan

2 komentarze do “ASUS zapowiada potężny notebook gamingowy ROG GX800”

  1. Ktoś im powinien wytłumaczyć co znaczy słowo „laptop”. Owszem, Asus robi niezłe ROGi ale tego tworu nie można określać mianem laptop. To zwykła stacjonarka z monitorem na stałe. Nie ma żadnego uzasadnienia żeby tyle kasy wywalić na to dziwactwo.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.