Internet

Nokia Lumia 900: prezentacja smartfonu

Lumia 900 – topowy smartfon Nokii z systemem Windows Phone, który – cieszy się sporą popularnością za oceanem wkracza do Polski. Oficjalna prezentacja smartfonu firmy Nokia Polska.

Nokia Lumia 900 to telefon w obudowie typu unibody, która została wykonana z poliwęglanu. Smartfon został wyposażony w 4,3-calowy ekran AMOLED ClearBlack o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, jednordzeniowy procesor Snapdragon taktowany zegarem 1,4 GHz i 512 MB pamięci RAM. Pamięć dla użytkownika to 14.5 GB i nie można jej rozszerzyć – brak czytnika kart microSD. Telefon oferuje łączność Bluetooth, Wi-Fi b/g/n, HSPA+ oraz LTE. Z tyłu znajduje się aparat 8 Mpix z 28-milimetrowym obiektywem Carla Zeissa o jasności f/2.2, podwójnym fleszem LED i możliwością nagrywania filmów HD. Z kolei z przodu producent umieścił kamerę 1 Mpix do rozmów wideo.

Wbudowany akumulator ma pojemność 1840 mAh i wg producenta powinien zapewnić do 300 godzin pracy w trybie czuwania lub do 420 minut rozmów.

Nokia Lumia 900 na początku czerwca, będzie na wyłączność sieci Orange.

źródło: Nokia

Kan

7 komentarzy do “Nokia Lumia 900: prezentacja smartfonu”

  1. Nokia i jej przyzwyczajenia, HD zamiast Full HD, no ale to nokia…może sobie na to pozwolić, w końcu to taka swoista utopia. Nokia…nie możesz mieć wszystkiego ;D

    Odpowiedz
  2. Nokia to dobre telefony-kiedyś. Oczywiście sam rozważam możliwość kupienia np nokii 700 albo e6, ale wadą w nich jest brak autofocus-a, dobrym też telefonem jest lumia 710 i 800, ale windowsa się boje, chodź zapewne jest lepszy od androida z którym miałem już styczność;p Może w tym roku wypuszczą coś dobrego, tak wiem nokia 808…ale nie za te pieniądze!! HEHE
    Teraz to tylko apple, jeśli dodadzą chociażby darmową nawigację…to zdeklasują wszystkie systemy no i tym samym marki telefonów tych z najwyższej półki.

    Pozdrawiam

    P.S.: nokie dalej są dobre, te stare smartfony m.in.: e66, e71, 6720c, 6710 rarytas, x6, no i może leciwa już 5800, c6 też by dało rade poużywać…te modele mi się podobaYou

    Odpowiedz
  3. Ciocia: nie może mieć wszystkiego to raczej SGS, jedynka to nawet diody doświetlającej nie miała (chyba tylko dlatego, żeby można coś do dwójki dodać) czy usb otg, w takiej trójce też paru rzeczy brakuje w stosunku do 808 np. nadajnika FM.
    Więc dla każdego co mu się podoba, ale proszę o opinie bardziej zgodne z prawdą.
    Sformułowanie „nie może mieć wszystkiego” to chyba jednak najbardziej pasuje do iphone’ów

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.